Mer information

onsdag 31 augusti 2011

Hälsningar från förbundsstyrelsen!


TUF ailesi olarak sizlere ‎gecmis olan 30 ağustos zafer bayramınızın ve sürmekte olan Ramazan bayramınızı kutluyoruz.

/

Vi önskar er alla en trevlig fortsatt ramadan och att ni har kommit ihåg datumet 30 augusti som är ett väldigt viktigt datum i Turkiet.

Läs mer om det här: OBS!! Det är på turkiska:


MVH

FÖRBUNDSSTYRELSEN

tisdag 30 augusti 2011

Att pussa eller icke pussa en hand...

Ska snart ha en middag med flera ordföranden samt Turkiska ambassaden. Känns fortfarande annorlunda att åka dit, får se när jag vänjer mig.

Fick en rolig tanke när jag blev inbjuden på bayram middagen.
Som ni alla vet så brukar man pussa handen på de äldre. Vad skulle hänt ifall man försökt pussa ambassaden s hand?
Och ännu mer intressant, vad skulle du gjort om du var bjuden under bayram? Pussat hennes hand eller bara önskat henne en god bayram?

//Erol

måndag 29 augusti 2011

Bayram hälsning från Turkiets statsminister

Idag kom ett kort adresserat till euroturk med bayram hälsning från Turkiets statsminister Recep Tayyip Erdogan.

Bayram mesajlari/Bayram meddelanden

Değerli Başkanım,Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, size, ailenize, üyelerinize ve tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederim.

Saygı ve sevgilerimi sunarım.Feyzullah Arslan
Kopenhag Emniyet Müşaviri
1. Sınıf Emniyet Müdürü
-----------------------------------------------------
Emniyet Musaviri - Kopenhag
&Bayramlar, hayatımızın tatlandığı, birlik, kardeşlik ve yardımlaşma duygularımızın pekiştiği müstesna günlerdir. Aç ve açıkta kalarak ihtiyaç sahibi olanın halinin daha iyi idrak edilmesinde, insanın gönlünün arınarak sabır denen kutsal erdemin daimi bir karakter haline getirilmesinde, adeta hayatın yeniden anlamlandırılmasında ve paylaşma erdeminin tatbiki ile de huzura erdiğimiz müstesna bir zaman dilimi olan Ramazan ve ardı sıra kavuştuğumuz bayram, böylesi bir değer taşımaktadır. Sofra açmak için gönül açmak gerekmektedir.

Verebilmek ve paylaşabilmek için gönül safiyetine erebilmek şarttır. Bu bakımdan milletimiz, en yakınından en uzağına kadar ihtiyaç sahibi her kardeşinin derdi ile dertlenme erdemini her zamanki gibi bu Ramazanda da göstermiştir. Somali'ye uzanan şefkat ve merhamet eli bunun sadece bir göstergesidir. 

Böylesine kutsal bir ayda, ifade etmeye çalıştığım yüce değerler uğrunda herzamanki gibi büyüklüğünü bir kez daha gösteren aziz milletimin bir evlâdı olmaktan dolayı duyduğum mutluluk sonsuzdur.

Bu vesile ile, ülkemizin sınırları dışında ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan bütün mesai arkadaşlarımın, yurt dışında yaşayan vatandaş, soydaş ve akraba topluluklarımızın, aziz milletimizin ve İslâm âleminin mübarek Ramazan bayramını tebrik ediyor, bayramın, milletimize ve bütün insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini  diliyorum.     
     
Bekir Bozdağ
Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı